3.05.2009

Engelsiz Aslanlar Avrupa Şampiyonu, Galatasaray’ın İşte Gerçek RuhuBu sezonun ilk yarısında Galatasaray’ın Hacettepe’yi zor bela 3-1 yendiği karşılaşma başlamadan önceydi, Ali Sami Yen’de sıkıcı bir maç öncesi çekirdek çıtlama dakikaları... 3 gün önce Metalist Kharkiv’e şaka gibi bir karşılaşma sonrası 1-0 yenilmiştik, ve özellikle taraftarın sevgilisi Servet Çetin bile yaptığı hatadan ötürü tribüne çağrılmamıştı. Tek çağrılan kişi, Galatasaray’ın her diz çöküşünde elimizden tutan Metin Oktay’ın ruhuydu.
Ve o sırada işte 12 dev (!) adam Ali Sami Yen’e çıktı, ve sahada ısınan 18 kişilik futbolcu mangasına yapılması beklenen ama yapılmayan tezahüratın tüm coşkusu bu sloganla tribünlere yayıldı:

“Engelsiz Aslanlar Dünya Şampiyonu, Galatasaray’ın İşte Gerçek Ruhu”

2. defa kazanılan Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, ve üzerine geçen sene kazanılan Kıtalararası Kupa, belki de ülkemizdeki ülkemizde zerre kadar ilgi gösterilmeyen özürlü vatandaşlara verilebilecek en güzel hediye oldu. Gelecek sezon yukarıdaki sloganı tekrar duyacağız gibime geliyor, ancak yine Ali Sami Yen’deki angarya bir maçın başlamasına yarım saat kala, 10 dakikalık bir süreyle. Dünya Kupası’nda 3.lük kazanan futbolculara üstün hizmet madalyası veriliyorsa, bu çocuklara Büyükşehir Belediye Başkanlığı mı vermek gerek şimdi? Yoksa en azından devlet dairelerinin önüne 1-2 rampa yaparak mı başlasak?

Heey!!! Sesimizi duyan var mı??? 2 oluyor bu!!!!
Süper(!) ligimizin süper(!) yazarlarına ve süper(!) medyamıza duyurulur!!!!
Şimdi hep bir ağızdan Ali Sami Yen’in her türlü spor branşına uygulanmasını umduğumuz o meşhur sözünü tekrarlıyoruz:
“Amacımız İngilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme sahip olmak, Türk olmayan takımları yenmek”
Önlerinde İngilizler gibi örnek olmayan tüm Aslanlar’a tek tek tebrikler...

Selim Demirdağ
Matthew David Scott
Fikri Gündoğdu
Petr Tucek
Hussein Haidari
Justin Eveson
Şuayp Kablan
Ferit Gümüş
Serdar Antaç
Selim Sayak
İsmail Ar
Seyran Orman Kurt

Resim alıntı: www.galatasaray.org

2 yorum:

Deszen dedi ki...

Bu Türk olmayan takımları yenmek sözü oldum olası bana çok manidar ve şovenist gelmiştir...

Gerçi kurulduğu dönemlerdeki siyasi havayı yansıtıyor fakat günümüz için biraz fazla ırkçı kaçıyor.

Mu dedi ki...

Belki günümüzde konuyu biraz açmak gerekiyor. Türk olanlardan sonra Türk olmayan takımların hepsini yenmek önce Avrupa, sonra Dünya şampiyonu olmak demek oluyor.
Kümeler ;)