30.08.2009

Ankaragücü Gökçek'in oldu


Uzun zamandır beklenen oldu. Ankaragücü-Ankaraspor güç birleşiminin ilk adımı olarak Ahmet Gökçek Ankaragücü başkanı seçildi. Ankaragücü 100. yılında sırtını Gökçek'e, yani Belediye'ye, yani AKP'ye, yani devlete bağlamış oldu. Tabi Ankaragücü tarihini bilenler buna çok da şaşırmayacaktır! Kenan Evren hasta yatağında gülümsüyordur belki de.
Peki bundan sonra ne olacak. Ankaragücü'nün ilk dörde girecek bir takıma dönüştürülme projesinin ilk ayaği olarak görülüyor bu hamle. Konuşulanlar arasında oyuncu ve teknik direktör değişiklikeri var. Fakat her şey bu kadar kolay değil. Bu iş çok "Türk İşi", yani son dakikada yapıldı. Bu sene Ankaraspor Ankaragücü maçları nasıl oynanacak? Federasyon'un bu çaktırmadan yapılan birleşme hareketine ve sonrasını tepkisi ne olacak? Ve en ilginci Ankaragücü taraftarları bu değişimi kolay hazmedebilecek mi?

Not: Daha önce Ahmet Gökçek'in başkan olacağını buradan duyurmuştuk.

2 yorum:

gillerprensi dedi ki...

Ben önceden de yazmıştım. Belediye desteğinin karşısında değilim*para paradır- ancak bu olay Türkiye'de gerçekleştiği için insanın kuşkuları oluyor. Devlet desteğini almış bir takım birtakım alavere dalaverelerle maçlara çıkar mı? Bizim buralarda çıkarmış gibime geliyor. Bu anlamda siyasetin futbola bulaşması bizi Çavuçesku Romanya'sına götürür görüşündeyim.

Kerem dedi ki...

Alenen olmasa da tesisler konusunda transferler konusunda ve kaynaklar konusunda bir çok şaibeli duruma yol açtığına eminim..